اکستنشن مو چیست ؟ با روش انجام آن بیشتر آشنا شویم

اکستنشن مو چیست ؟

یکی از مشکلاتی که امروزه خانم ها با آن روبه رو می شوند ، این است که در اثر بیماری ها ، مشکلات پوستی ، تغییرات ژنتیکی و اقلیمی دچار ریزش مو می شوند و برای جبران این مشکل به روش های درمانی زیادی متوسل می شوند . از جمله روش های درمان ، استفاده از روش های کاشت مو ، استفاده از داروهایی برای رویش سریع مو و اکستنشن مو می باشد که رایج ترین ، پرطرفدارترین و درعین حال سریع ترین روش برای داشتن موهای بلند و صاف همان اکستنشن مو می باشد که برای این کار باید به سراغ مراکز و آرایشگاه های معتبر و متخصص در این زمینه رفت .

مفهوم تخصصی و کامل اکستنشن مو این است به طول و حجم موها اضافه نماییم که برای این کار از موهای مصنوعی و طبیعی استفاده می شود که این موها به لابه لای موهای افراد اضافه می شوند و این کار را به کمک کلیپس ، سنجاق و چسب مخصوص انجام می دهند و علاوه بر حجم دادن به طول و عرض موها ، موهایی با رنگ های مختلف و هایلات شده به موها اضافه می نمایند . این روش به افرادی که دارای موهای بسیار کم پشت و نازک می باشند ، بسیار کمک می نماید و نیز برای آن دسته از افراد که دوست دارند موهای پرحجم و بلندی داشته باشند ، بسیار مناسب  می باشد .

برای انجام این کار آرایشگر یا افرادی که به طور تخصصی و قانونی با این کار آشنایی پیدا نموده اند ، ابتدا موهای فرد مراجعه کننده را کاملا بررسی می نمایند تا آن ها را به لحاظ حجم و ضخامت بررسی کنند ، سپس به میزان نیاز و درخواست مشتریان نوع اکستنشنی که برای افراد و با توجه به جنس موهایشان مناسب است ، انتخاب می نمایند که در ادامه مقاله به انواع آن اشاره خواهیم کرد .

آموزش و نحوه انجام اکستنشن مو

موها به عنوان یکی از عوامل دخیل در زیبایی ، نقش زیادی را ایفا می نمایند . عده ای از افراد برای داشتن موهای بلند و پرحجم به سراغ اکستنشن مو می روند . اکستنشن مو را هم می توان در خانه انجام داد و یا هم به سراغ مراکز متخصص برای انجام این کار رفت . برای انجام اکستنشن مو در منزل می بایست وسایل این کار را فراهم کرد که از جمله این وسایل می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. انواع تار موهای مصنوعی یا طبیعی
 2. اتوی موی مختص این کار
 3. گیره جدا کننده موها
 4. حلقه های فلزی برای اتصال موهای اضافی
 5. انواع پلت های کراتینی
 6. انواع چیپ های اکستنشن
 7. چسب های کراتینی
 8. رینگ
 9. کلیپس
 10. چسب حرارتی

انواع روش های اکستنشن مو

برای نحوه انجام و آموزش اکستنشن مو باید با انواع روش های اکستنشن مو آشنایی داشته باشیم که انواع این روش ها به شرح زیر می باشد :

اکستنشن مو گرم :

در انجام این نوع اکستنشن مو از وسایل و پنسی های گرم برای اتصال موهایی که قرار است اضافه شود ، استفاده می گردد تا عمل اکستنشن سریع انجام شود که این نوع را با توجه به جنس موی افراد انتخاب می نمایند .

اکستنشن مو موقت :

این نوع اکستنشن مو به راحتی قابل جدا شدن و اتصال می باشد و برای این کار تارهای مصنوعی یا طبیعی مو را با کلیپس های مخصوص و چسب انجام می دهند و یا بافت های آماده را به موهای افراد متصل می کنند .

اکستنشن مو نیمه دائمی :

طول عمر این نوع اکستنشن حدود دوماه می باشد و در این روش نوارهای مو یا دسته های کوچک مو را با کمک چسب به موهای افراد متصل می نمایند .

اکستنشن مو دائمی :

دوام این روش بیشتر از روش های قبلی می باشد و طول عمر آن بیش از شش ماه می باشد و در این روش موهای بیشتری را به موهای افراد اضافه می نمایند .

نکات مهم قبل و بعد از انجام اکستنشن مو

قبل و بعد از انجام اکستنشن مو باید نکاتی را رعایت نمود . از جمله کارهایی که قبل از اکستنشن مو باید انجام داد به صورت زیر می باشد :

 1. قبل از انجام اکستنشن مو ، موهای خود را کاملا تمیز نمایند .
 2. موها و وسایل انجام کار را باید کاملا آماده نمایند .
 3. از چسب های مخصوص این کار و بهداشتی استفاده شود .
 4. در صورت استفاده از تارهای موی طبیعی ، قبل از شروع کار آن ها را می بایست کاملا ضدعفونی نمود .

همچنین پس از اکستنشن مو نیز باید مواردی را مورد توجه قرار داد :

 1. بلافاصله پس از انجام کار نباید موها را شست
 2. هنگام شانه زدن موهای اکستنشن شده ، باید از پایین موها شروع کرد و از برس های مناسب برای این کار استفاده نمود
 3. برای تغییر رنگ موهای اضافه شده به موها باید به مراکز متخصص انجام این کار مراجعه نمود
 4. تا حد امکان از خوابیدن بر روی موها جلوگیری نمایید

فروش اکستنشن مو به چه صورت می باشد

امروزه مراکز و مغازه های زیادی برای خرید موهای طبیعی و سالم افراد ایجاد شده است و معمولا موهایی را از افراد خریداری می نمایند که هیچ گونه آسیبی به آن نرسیده باشد و مو خوره نداشته باشد و معمولا موهای ضخیم تر طرفدار و خریدار بیشتری دارند . جدا از این موارد افرادی هستند که موهایی که اکستنشن کرده اند را به فروش می گذارند . موهای اکستنشن شده زمانی قابل فروش می باشند که به خوبی نگهداری شده باشند .

نحوه خرید مو طبیعی برای اکستنشن

برای اکستنشن مو هم از موهای مصنوعی و هم طبیعی استفاده می شود که موهای مصنوعی در تولیدات خاصی تولید می شوند . اما سوال اینجاست که موهای طبیعی چگونه و به چه صورت تهیه می شوند ؟ در پاسخ به این سوال می توان چنین مطرح کرد که بیشتر افرادی که دارای موهای سالم می باشند ، اقدام به فروش موهای خود به مراکز انجام اکستنشن می کنند . معمولا موهای ضخیم ،  پر پشت و طبیعی  دارای مشتری بیشتری نسبت به موهای کم پشت می باشند و معمولا موهای طبیعی در شهرهای بزرگ با قیمت بیشتری از صاحبان آن خریداری می شود و البته باید مراکزی که اقدام به خریداری موهای طبیعی می نمایند ، موارد بهداشتی را رعایت نمایند تا هنگام استفاده از این موها برای اکستنشن مو مشتریان مشکلات پوستی ایجاد نشود .

برای خرید موهای طبیعی ، بعضی از مراکز اکستنشن و آرایشگاه ها ، معیار را وزن موها و بعضی دیگر تعداد رشته های مو را قرار می دهند و هرچه ظاهر موی خریداری شده ، طبیعی تر و بدون رنگ باشد ، بهایی که بابت آن پرداخت می شود بیشتر است . یعنی به طور کلی برای خرید مو از افرادی اقدام به خرید مو می نمایند که دارای موهای ضخیم ، پرحجم ، بدون موخوره و دارای رنگ طبیعی باشند که این کار در بیشتر شهرهای بزرگ تهران ، اصفهان ، شیراز و …  دارای مراکز مختص به خود می باشد  . آرایشگاه ها و مراکز متخصص در زمینه اکستنشن مو ، ابتدا اقدام به ضدعفونی موهای طبیعی که خریداری کرده اند ، می نمایند و سپس با کمک آن ها اقدام به اکستنشن موها به کمک موهای طبیعی می نمایند .

اکستنشن مو طبیعی چگونه انجام می شود ؟

اکستنشن مو هم با موهای مصنوعی که در تولیدی های مخصوص تولید می شوند و هم با استفاده از موهای طبیعی خریداری شده از افراد انجام می شود . برای اکستنشن مو با موهای طبیعی ، مناسب ترین روش ،روش لیزری می باشد که برای این کار از دستگاه های مخصوص پانچ مانند و چسب کراتینی انجام می شود و معمولا از درجه حرارت بسیار ضعیف و قابل تنظیمی برای این کار استفاده می گردد .

برای انجام اکستنشن مو طبیعی باید مراحل زیر را طی نمود :

 1. ابتدا باید موها را کاملا تمیز نمود و شستشو داد
 2. موها را در دسته هایی کوچک قرار داده و با قرار دادن لایه های چسب بر رروی موهای فرد ، نسبت به اتصال موهای طبیعی اضافه شده اقدام نمایند

اکستنشن مو طبیعی نسبت به اکستنشن با موهای مصنوعی قیمتی متفاوت تر دارد و گران تر است که البته در این نوع اکستنشن با موهای طبیعی قیمت های با توجه به جنس ، کیفیت ، اندازه موها و روش انجام کار متفاوت می باشد . برای انجام این نوع اکستنشن از موهای طبیعی فاقد موخوره ، موهایی با رنگ طبیعی و اصلی خود و…  استفاده می گردد . اکستنشن مو با تارهای طبیعی مو دارای مزایایی می باشد :

 1. از جمله مزایای اکستنشن مو این است این موها مانند موهای خود فرد نشان داده می شود .
 2. این نوع موها بسیار راحت تر از تارموهای مصنوعی قابل حالت دادن می باشند .
 3. انواع بافت ها را می توان به راحتی بر روی آن ها انجام داد .
 4. دوام بیشتری نسبت به موهای مصنوعی دارد و سال ها می توان از این نوع موها استفاده نمود .

برای اکستنشن مو با موهای طبیعی باید نکاتی را مدنظر قرار داد

 1. قبل از انجام کار ، جنس موهای خود را کسی که این کار را انجام می دهد نشان دهیم .
 2. از اتصال تارموهای سنگین تر از تارموهای خود جلوگیری نماییم چرا که تارموهای سنگین سبب فشار و آسیب به بافت اصلی موهای فرد می شوند .
 3. پس از اکستنشن مو با تارموهای طبیعی ، هنگام شستشوی آن ها دقت نماییم و مانند موهای اصلی خود با آن ها رفتار نماییم .
 4. از شامپوهای نرم کننده و مرطوب کننده استفاده نماییم تا دچار موخوره و آسیب نشوند .
 5. از چنگ زدن خشن موها در زیر دوش حمام جلوگیری نمایید .
 6. از آب بسیار داغ برای شستشو استفاده نکنید چرا که هم موجب آسیب به آن ها می شود و هم اینکه احتمال جداشدن این موها وجود دارد .
 7. برای محافظت بیشتر از این موهای اضافه شده از شامپوهای فاقد سولفات و مواد مضر استفاده نمایید چرا که این نوع شامپوها سبب خشک شدن موها و شاخی شدن نوک موها می شود و ظاهر آن ها را ناخوشایند می نماید.
 8. موهای اکستنشن شده را هفته بیش از سه بار شستشو دهید و پس از شستشو آن ها را کاملا خشک کنید .
 9. درصورتی که تارهای موی طبیعی اضافه شده با گیره و حلقه های فلزی به موهای شخص متصل شده باشند ، می توان با جدا کردن این موها ، آن ها را به راحتی شستشو داد .
 10. تا حد امکان از سشوار کردن و اتو کردن تارهای موی اضافه شده جلوگیری نمایید زیرا این کار سبب آسیب به این موها و کاهش طول عمر آن ها می شود .

روش انجام اکستنشن مو به روش لیزری

اکستنشن مو دارای انواع مختلفی می باشد که هرکدام به روش خاص و با دستگاه های خاصی انجام می گیرد که یکی از به روز ترین نوع اکستنشن مو ، اکستنشن لیزری می باشد . در این روش که نسبت به روش های دیگر برای موهای افراد ضرر کمتری دارد ، از دستگاه های بدون حرارت لیزری استفاده می نمایند ولی آن را در شمار اکستنشن های گرم بدون خطر قرار داده اند . روش انجام اکستنشن مو به صورت لیزری این است که ابتدا موهای فرد را دسته بندی می نمایند که البته  به صورت دسته های نازک دسته بندی می شوند و آن ها را به کمک شانه مرتب می نمایند . سپس دستگاه را آماده می نمایند و مقداری چسب مخصوص در آن می ریزند و به کمک این دستگاه و چسب آن موهای اضافی را نصب می نمایند . این روش دارای مزایای بیشتری نسبت به دیگر روش های اکستنشن مو می باشد که از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. طبیعی جلوه دادن روش انجام کار
 2. خشک شدن سریع چسب استفاده شده در این روش
 3. دوام و طول عمر بیشتر موهای اکستنشن شده با روش لیزری
 4. بالا بودن ظرافت این روش
 5. افراد به راحتی می توانند پس از اکستنشن مو با روش لیزری موهای خود را به نحو دلخواه آرایش نمایند

این روش با روش های دیگر تفاوت هایی دارد که مهمترین تفاوت اکستنشن مو به روش لیزری با دیگر روش ها این است که نوع مواد و چسبی که در این روش استفاده می گردد ، متفاوت می باشد و پایه این روش کراتین می باشد . از دیگر تفاوت های روش اکستنشن مو لیزری با دیگر روش ها ، این است که در این روش از حرارت زیادی استفاده نمی شود و آن میزان کمی که استفاده می گردد ، قابل تنظیم می باشد ولی روش های دیگر چنیین نمی باشد . از دیگر تفاوت این روش ، این است که موهای اضافه شده و محل اتصال آن ها  مشخص نمی باشد و کاملا طبیعی نشان داده می شود . همچنین نوع چسب استفاده شده در این روش ، متناسب با رنگ موهای مشتریان می باشد .

اکستنشن مو با روش لیزری با موی طبیعی توسط خانوم شبنم حضرتی با کیفیتی بسیار بالا انجام می شود . برای اطلاعات بیشتر لطفا صفحه اصلی سایت را مشاهده فرمایید : شبنم حضرتی

نکته پایانی

اکستنشن مو یکی از روش های مناسب برای افرادی است که  بر اثر عوامل مختلف دچار ریزش مو شده اند و یا دوست دارند موهای بلندی داشته باشند ، مناسب می باشد و به روش های مختلفی انجام می شود و در اجام هر روش از وسایل و شگردهایی متفاوتی استفاده می گردد . این روش زیبا سازی مو که از منشا آن کشوررهایی اروپایی بوده است ، امروزه در ایران به ویژه در شهرهای بزرگی مانند تهران بسیار رایج شده است و رایج ترین موهایی که برای این کار استفاده می شود ، استفاده از موهای مصنوعی تولیدی می باشد ، چرا که این موها به به لحاظ قیمت بسیار ارزان تر می باشند ولی موهای طبیعی هم برای این کار استفاده می شود که نسبت به موهای مصنوعی گران تر می باشد و معمولا موهای طبیعی از افرادی که دارای موهای سالم می باشند ، خریداری می شود . اکستنشن مو سبب پر پشت نشان دادن و بلند نشان دادن موها می شود و اکستنشن فقط مختص موی سر نمی باشد بلکه برای مژه های و ابروها نیز به کار برده می شود .

اکستنشن مو

۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس تلفنی اینستاگرام